Nokia Sea Ray – První Nokia s Windows Phone

8. 9. 2011, 16:37 | Michal Petráček | Zobrazit komentáře (0)

Nokia Sea Ray bude prvním telefonem výrobce s operačním systémem Windows Phone 7.5 Mango. Pomalu se odhaluje veřejnosti.

Společnost Nokia zanedlouho uvede na trh jejich první telefon s operačním systémem Windows Phone 7.5 Mango. Poprvé byla představena na uzavřené tiskové konferenci Nokia. Novináři tehdy měli vypnout veškerá záznamová zařízení. Minimálně jeden však zákaz porušil a pořídil toto video:

 

 

Co však dříve nebylo známo jsou hardwarové parametry zařízení a úprava systému specielně pro Nokii. Na serveru phonearena.com se ale již nějaké informace objevily. Co se týče operačního systému, můžeme se prý těšit například na hlubší integraci SkyDrive a nový internetový prohlížeč Explorer 9. Co je další potvrzenou informací je 8Mpx fotoaparát, který bude disponovat optikou Carl Zeiss a displej bude chránit tvrzené sklo Gorilla Glass.

 

 

Co se týče hardwaru, měl by být přibližně takovýto:

Operační systém: Windows Phone 7.5 Mango

Paměť: 512MB RAM

Displej: 3,7“ (rozlišení 480 x 800 bodů)

Fotoaparát: 8Mpx (auto focus), LED blesk 

Ač tento telefon vypadá jako klon Nokie N9 s jiným operačním systémem, moc se na něj těším. Myslím totiž, že svým designem oživí pole šedých myší telefonů s tímto operačním systémem.

 

ZdrojNásledující článek
MeeGo dostává další ránu, tentokrát od Intelu
Předchozí článek
NAVIGON nabídne jako první navigaci pro WP 7.5 Mango